| Lens Size | 55 mm |
| Nose Bridge Length | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Gender | Men |
| Material | Metal |
| Shape | Angular |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Gold |
| Temple Colour | Havana Brown & Gold |
| Lens Colour | Clear |
| Style Tip | This shape goes well with all face shapes depending on the size of the eyewear. To learn more, please refer to our shape and style guide. |
Dolce & Gabbana, Men’s Eyeglasses
Dolce & Gabbana 1350 02 55
Original price was: ₹20,150.00.₹17,400.00Current price is: ₹17,400.00.
+ Free Shipping








Reviews
There are no reviews yet.