| Lens Size | 57 mm |
| Nose Bridge Length | 16 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Gender | Women |
| Material | Metal |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Gold |
| Temple Colour | Black & Gold |
| Lens Colour | Grey Gradient |
| Style Tip | This shape is best suited for a round or oval face. To learn more, please refer to our shape and style guide. |
Dolce & Gabbana, Shop by Brand, Sunglasses, Women’s Sunglasses
Dolce & Gabbana 2242 1334/8G 57
Original price was: ₹21,590.00.₹19,000.00Current price is: ₹19,000.00.
+ Free Shipping












Reviews
There are no reviews yet.