INFORMATION
| Lens Size | 52 mm |
| Nose Bridge Length | 18 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Gender | Unisex |
| Material | Acetate |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Black |
| Temple Colour | Black & White |
| Lens Colour | Grey |
| Style Tip | The shape & size of the lenses can be altered as per the wearer’s preference. |





Reviews
There are no reviews yet.