| Lens Size | 59 mm |
| Nose Bridge Length | 20 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Gender | Women |
| Material | Combination |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Pink |
| Temple Colour | Havana Brown |
| Lens Colour | Pink Mirror |
| Style Tip | This shape is best suited for an oval, round or heart shaped face. To learn more, please refer to our shape and style guide. |
Jimmy Choo, Sunglasses, Women’s Sunglasses
Jimmy Choo GEMA/S FWM/2S 59
Original price was: ₹27,500.00.₹25,500.00Current price is: ₹25,500.00.
+ Free ShippingFeminine and modern, the Jimmy Choo’s Stones eyewear collection is inspired by Art Deco motifs. The glasses feature pure and geometric shapes, adorned with sparkling Swarovski® elements for a precious finish.These unique sunglasses are characterised by an elegant combination of materials. The perfectly round silhouette features metal and nude acetate rims, iconic pink havana temples and a metal bridge. The 3D jewel decoration enlightens the look with crystals and pearls.








Reviews
There are no reviews yet.