INFORMATION
Men’s Sunglasses, Sunglasses
Tom Ford FAUSTO 0711 01A 53
₹34,500.00
+ Free ShippingINFORMATION
| Lens Size | 53 mm |
| Nose Bridge Length | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Gender | Unisex |
| Material | Acetate |
| Shape | Wayfarer |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Black |
| Temple Colour | Black |
| Lens Colour | Grey |
| Style Tip | This shape is best suited for an oval or round face while it goes well with most face shapes. |






Reviews
There are no reviews yet.