| Lens Size | 55 mm |
| Nose Bridge Length | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Gender | Unisex |
| Material | Acetate |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Black |
| Temple Colour | Black |
| Lens Colour | Grey |
| Style Tip | This shape is best suited for an oval, round or heart shaped face. To learn more, please refer to our shape and style guide |
Men’s Sunglasses, Sunglasses
Gucci 0962 S005 55
Original price was: ₹22,200.00.₹21,500.00Current price is: ₹21,500.00.
+ Free ShippingPared-back simplicity characterises the essential shapes, lines and colours of this concept, for a cool and on-trend mood. Inspired by a gender fluid look, translated in a street style effortless look. Masculine rectangular shape in plastic characterized by a flat front. Gucci Lettering logo on temples





Reviews
There are no reviews yet.